    Grayhill Inc. 59HS18-05A20N
    Part No.:
    59HS18-05A20N
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED59HS18-05A20N.pdf
    Description:
    SWITCH ROTARY 20POS 250MA 115V
    Index Stops:
    Continuous
    Number of Decks:
    5
    Current Rating (Amps):
    250mA (AC/DC)
    Voltage Rating - AC:
    115 V
    Voltage Rating - DC:
    30 V
    Actuator Type:
    Flatted (6.35mm Dia)
    Actuator Length:
    11.10mm
    Depth Behind Panel:
    57.10mm