    Fairview Microwave FMCA2778-50CM
    Part No.:
    FMCA2778-50CM
    Description:
    COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
    Style:
    N-Type to N-Type
    1st Connector:
    N-Type Plug
    2nd Connector:
    N-Type Jack
    2nd Contact Gender:
    Female
    2nd Connector Mounting Type:
    Panel Mount
    2nd Connector Mounting Feature:
    Bulkhead - Front Side Nut
    Length:
    19.69" (500.00mm)
    Cable Type:
    RG-223
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    5.8 GHz
    Color:
    Black
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 80°C