    Fairview Microwave FMC1732315-36
    Part No.:
    FMC1732315-36
    Description:
    COAX CBL SMA TO MCX
    Style:
    SMA to MCX
    1st Connector:
    SMA Plug
    2nd Connector:
    MCX Plug, Right Angle
    Length:
    36.00" (914.40mm)
    Cable Type:
    RG-316
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    3 GHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 60°C