    Excelta Corporation 15A-ST-PE-38
    Part No.:
    15A-ST-PE-38
    Manufacturer:
    Excelta Corporation
    Category:
    Tweezers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED15A-ST-PE-38.pdf
    Description:
    TWEEZERS - STRIPPING 38 AWG - AN
    Manufacturer:
    Excelta Corporation
    Series:
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Obsolete
    Features:
    ESD Safe
    Tip Style:
    Tip Type:
    Tip Shape:
    Angled
    Length - Overall:
    4.50" (114.3mm)
    Pattern Number:
    Material:
    Carbon Steel
    Datasheet:
    1. How to order 15A-ST-PE-38 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 15A-ST-PE-38 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 15A-ST-PE-38?
    Image 15A-GW 15A-GW-S 15A-C 15A-GW-PI 15A-RW-R
    Part Number 15A-GW 15A-GW-S 15A-C 15A-GW-PI 15A-RW-R
    Series - - - - -
    Packaging Box Box Box Box Box
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Features ESD Safe ESD Safe ESD Safe ESD Safe ESD Safe
    Tip Style - - - - -
    Tip Type - - - - -
    Tip Shape Angled Angled Angled Angled Angled
    Length - Overall 4.50" (114.3mm) 4.50" (114.3mm) 4.50" (114.3mm) 4.50" (114.3mm) 4.50" (114.3mm)