    E-T-A ESS31-TC-001-DC24V-2A
    Part No.:
    ESS31-TC-001-DC24V-2A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDESS31-TC-001-DC24V-2A.pdf
    Description:
    CIR BRKR SS 2A 24VDC PUSHBUTTON
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    ESS31-T
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Breaker Type:
    Solid State
    Current Rating (Amps):
    2A
    Voltage Rating - AC:
    Voltage Rating - DC:
    30 V