    E-T-A 8340-T120-K1T1-ALH0-16A
    Part No.:
    8340-T120-K1T1-ALH0-16A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED8340-T120-K1T1-ALH0-16A.pdf
    Description:
    CIR BRK MAG-HYD 16A 240VAC/80VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    8340-T
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    16A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    80 V