    E-T-A 8340-T120-K1M1-ALH126-40A
    Part No.:
    8340-T120-K1M1-ALH126-40A
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED8340-T120-K1M1-ALH126-40A.pdf
    Description:
    CIR BRK MAG-HYD 40A 240VAC/80VDC
    Current Rating (Amps):
    40A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    80 V