    E-T-A 8340-T120-K1M1-ALH0-15A
    Part No.:
    8340-T120-K1M1-ALH0-15A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED8340-T120-K1M1-ALH0-15A.pdf
    Description:
    CIR BRK MAG-HYD 15A 240VAC/80VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    8340-T
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    15A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    80 V