    E-T-A 8340-G110-R1H1-A7H0-30A
    Part No.:
    8340-G110-R1H1-A7H0-30A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Description:
    CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    8340-G
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Magnetic (Hydraulic Delay)
    Current Rating (Amps):
    30A
    Voltage Rating - AC:
    240 V
    Voltage Rating - DC:
    80 V