    E-T-A 8340-F420-K4F2-A3H0-25A
    Part No.:
    8340-F420-K4F2-A3H0-25A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Description:
    CIRC BRKR HYDRAULIC MAGNETIC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    8340-F
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Magnetic
    Current Rating (Amps):
    25A
    Voltage Rating - AC:
    240 V
    Voltage Rating - DC:
    80 V