    E-T-A 483-G533-J1M1-B2S0ZN-30A
    Part No.:
    483-G533-J1M1-B2S0ZN-30A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED483-G533-J1M1-B2S0ZN-30A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 30A 115VAC 28VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    483
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    30A
    Voltage Rating - AC:
    115 V
    Voltage Rating - DC:
    28 V