    E-T-A 482-GA12-K1M1-A1S0-20A
    Part No.:
    482-GA12-K1M1-A1S0-20A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED482-GA12-K1M1-A1S0-20A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 20A 230VAC 28VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    482
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    20A
    Voltage Rating - AC:
    230 V
    Voltage Rating - DC:
    28 V