    E-T-A 4230-T120-K0BE-16A
    Part No.:
    4230-T120-K0BE-16A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED4230-T120-K0BE-16A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THERM 16A 480VAC/125VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    4230-T
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Breaker Type:
    Thermal Magnetic
    Current Rating (Amps):
    16A
    Voltage Rating - AC:
    480 V
    Voltage Rating - DC:
    125 V