    E-T-A 4220-T110-K0M1-H000-A-10A-V
    Part No.:
    4220-T110-K0M1-H000-A-10A-V
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED4220-T110-K0M1-H000-A-10A-V.pdf
    Description:
    CIR BRKR 10A 240VAC 60VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    4220-T
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Breaker Type:
    Thermal Magnetic
    Current Rating (Amps):
    10A
    Voltage Rating - AC:
    277 V
    Voltage Rating - DC:
    60 V