    E-T-A 412-K14-LN2-1.5A
    Part No.:
    412-K14-LN2-1.5A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED412-K14-LN2-1.5A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 1.5A 115VAC 28VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    412
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    1.5A
    Voltage Rating - AC:
    115 V
    Voltage Rating - DC:
    28 V
    Actuator Type:
    Push-Pull Plunger
    Number of Poles:
    1
    Illumination:
    None
    Illumination Voltage (Nominal):
    Approval Agency:
    CSA C22.2 No 235, UL1077
    Datasheet:
    1. How to order 412-K14-LN2-1.5A on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the 412-K14-LN2-1.5A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 412-K14-LN2-1.5A?
    Image 412-K14-LN2-10A 4120-G214-J1M1-B2S0ZN-20A 412-K14-LN2-20A 412-K14-LN2-15A 412-K14-LN2-5A
    Manufacturer E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A E-T-A
    Series 412 412 412 412 412
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
    Breaker Type Thermal Thermal Thermal Thermal Thermal
    Current Rating (Amps) 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A 1.5A
    Voltage Rating - AC 115 V 115 V 115 V 115 V 115 V
    Voltage Rating - DC 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V