    E-T-A 412-K14-FN2-15A
    Part No.:
    412-K14-FN2-15A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED412-K14-FN2-15A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 15A 115VAC 28VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    412
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    15A
    Voltage Rating - AC:
    115 V
    Voltage Rating - DC:
    28 V