    E-T-A 3131-AF1PT-000000-1Y7-10A
    Part No.:
    3131-AF1PT-000000-1Y7-10A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED3131-AF1PT-000000-1Y7-10A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    3131
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    10A
    Voltage Rating - AC:
    240 V
    Voltage Rating - DC:
    28 V
    Actuator Type:
    Not Included
    Number of Poles:
    1
    Illumination:
    Yellow
    Illumination Voltage (Nominal):
    185 ~ 275V