    E-T-A 3120-F70T-N7Q1-A20Q-20A
    Part No.:
    3120-F70T-N7Q1-A20Q-20A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED3120-F70T-N7Q1-A20Q-20A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 20A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    3120-F
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    20A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V