    E-T-A 2-5700-IG1-K10-1.8A
    Part No.:
    2-5700-IG1-K10-1.8A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED2-5700-IG1-K10-1.8A.pdf
    Description:
    CIR BRKR THRM 1.8A 250VAC 50VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    2-5700
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    Panel Mount
    Breaker Type:
    Thermal
    Current Rating (Amps):
    1.8A
    Voltage Rating - AC:
    250 V
    Voltage Rating - DC:
    50 V