    E-T-A 2210-T230-K0M1-H231-25A
    Part No.:
    2210-T230-K0M1-H231-25A
    Manufacturer:
    E-T-A
    Category:
    Circuit Breakers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITED2210-T230-K0M1-H231-25A.pdf
    Description:
    CIR BRK THERM-M 25A 250VAC/65VDC
    Manufacturer:
    E-T-A
    Series:
    2210-T2
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Mounting Type:
    DIN Rail
    Breaker Type:
    Thermal Magnetic
    Current Rating (Amps):
    25A
    Voltage Rating - AC:
    480 V
    Voltage Rating - DC:
    65 V