    Diwell Electronics PUS-0503.3AN
    Part No.:
    PUS-0503.3AN
    Manufacturer:
    Diwell Electronics
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    6-SIP Module, 4 Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPUS-0503.3AN.pdf
    Description:
    DC/DC CONVERTER INPUT: 5V OUTPUT
    Manufacturer:
    Diwell Electronics
    Series:
    PU-N (1W)
    Package/Case:
    6-SIP Module, 4 Leads
    Packaging:
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    4.5V
    Voltage - Input (Max):
    5.5V
    Voltage - Output 1:
    3.3V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    300mA
    Power (Watts):
    1 W
    Voltage - Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
    Efficiency:
    80%