    Diwell Electronics NUS-1203.3C1
    Part No.:
    NUS-1203.3C1
    Manufacturer:
    Diwell Electronics
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    8-SMD Module, 5 Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDNUS-1203.3C1.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 3.3V 1W
    Manufacturer:
    Diwell Electronics
    Series:
    NU-C1 (1W)
    Package/Case:
    8-SMD Module, 5 Leads
    Packaging:
    Strip
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    10.8V
    Voltage - Input (Max):
    13.2V
    Voltage - Output 1:
    3.3V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    300mA
    Power (Watts):
    990 mW
    Voltage - Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C
    Efficiency:
    75%