    Diwell Electronics MUS-03.303.3
    Part No.:
    MUS-03.303.3
    Manufacturer:
    Diwell Electronics
    Category:
    DC DC Converters
    Package:
    4-SIP Module
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDMUS-03.303.3.pdf
    Description:
    DC DC CONVERTER 3.3V 1W
    Manufacturer:
    Diwell Electronics
    Series:
    MU (1W)
    Package/Case:
    4-SIP Module
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Type:
    Isolated Module
    Number of Outputs:
    1
    Voltage - Input (Min):
    2.97V
    Voltage - Input (Max):
    3.63V
    Voltage - Output 1:
    3.3V
    Voltage - Output 2:
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Current - Output (Max):
    303mA
    Power (Watts):
    1 W
    Voltage - Isolation:
    1.5 kV
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Features:
    Operating Temperature:
    -25°C ~ 71°C
    Efficiency:
    75%