CMLE063T-220MS.pdf
CMLE063T-220MS.pdf
| Image |  |
| Series | CMLE063T | CMLE063T | CMLE063T | CMLE063T | CMLE063T |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Molded | Molded | Molded | Molded | Molded |
| Material - Core | Metal | Metal | Metal | Metal | Metal |
| Inductance | 22 µH | 22 µH | 22 µH | 22 µH | 22 µH |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current Rating (Amps) | 2.3 A | 2.3 A | 2.3 A | 2.3 A | 2.3 A |
| Current - Saturation (Isat) | 2.7A | 2.7A | 2.7A | 2.7A | 2.7A |
| Shielding | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 170mOhm Max | 170mOhm Max | 170mOhm Max | 170mOhm Max | 170mOhm Max |
| Q @ Freq | - | - | - | - | - |
| Frequency - Self Resonant | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |
| Features | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) | 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) | 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) | 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) | 0.274" L x 0.260" W (6.95mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) | 0.118" (3.00mm) |