    CUI Inc. SMI6B-15-4-P5R
    Part No.:
    SMI6B-15-4-P5R
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSMI6B-15-4-P5R.pdf
    Description:
    AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 6W
    Series:
    SMI6B (6W)
    Packaging:
    Box
    Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC
    Voltage - Output:
    15V
    Current - Output (Max):
    400mA
    Power (Watts):
    6 W
    No Load Power Consumption:
    75mW (Max)
    Operating Temperature:
    0°C ~ 40°C
    Output Connector:
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
    Cord Length:
    60.2" (1.53m)
    Size / Dimension:
    1.85" L x 1.36" W x 1.04" H (47.0mm x 34.5mm x 26.4mm)