    CUI Inc. SMI24-24-V-P6R
    Part No.:
    SMI24-24-V-P6R
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSMI24-24-V-P6R.pdf
    Description:
    AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W
    Series:
    SMI24 (24W)
    Packaging:
    Box
    Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC
    Voltage - Output:
    24V
    Current - Output (Max):
    1A
    Power (Watts):
    24 W
    No Load Power Consumption:
    100mW (Max)
    Operating Temperature:
    0°C ~ 40°C
    Output Connector:
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
    Cord Length:
    59" (1.50m)
    Size / Dimension:
    2.95" L x 1.38" W x 2.58" H (75.0mm x 35.0mm x 65.6mm)