    CUI Inc. SDM65-15-UD-P5
    Part No.:
    SDM65-15-UD-P5
    Manufacturer:
    CUI Inc.
    Category:
    AC DC Desktop, Wall Power Adapters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSDM65-15-UD-P5.pdf
    Description:
    AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W
    Manufacturer:
    CUI Inc.
    Series:
    SDM65-UD (65W)
    Packaging:
    Box
    Product Status:
    Active
    Region Utilized:
    International
    Form:
    Desktop (Class II)
    Input Type:
    Cord (Sold Separately)
    Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC
    Voltage - Output:
    15V
    Current - Output (Max):
    4.34A
    Power (Watts):
    65 W
    No Load Power Consumption:
    210mW (Max)
    Polarization:
    Positive Center
    Applications:
    Medical
    Efficiency:
    Level VI
    Operating Temperature:
    0°C ~ 40°C
    Output Connector:
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
    Cord Length:
    59" (1.50m)
    Input Connector:
    IEC 320-C8
    Features:
    Size / Dimension:
    4.69" L x 2.36" W x 1.42" H (119.0mm x 60.0mm x 36.0mm)