    CUI Inc. SDI90-12-U-P5R
    Part No.:
    SDI90-12-U-P5R
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDSDI90-12-U-P5R.pdf
    Description:
    AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 84W
    Series:
    SDI90-U (90W)
    Region Utilized:
    International
    Form:
    Desktop (Class I)
    Input Type:
    Cord (Sold Separately)
    Voltage - Input:
    90 ~ 264 VAC
    Voltage - Output:
    12V
    Current - Output (Max):
    7A
    Power (Watts):
    84 W
    No Load Power Consumption:
    210mW (Max)
    Efficiency:
    Level VI
    Operating Temperature:
    0°C ~ 40°C
    Output Connector:
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
    Cord Length:
    59" (1.50m)
    Input Connector:
    IEC 320-C14
    Features:
    Size / Dimension:
    5.94" L x 2.52" W x 1.42" H (151.0mm x 64.0mm x 36.0mm)