    Comchip Technology CPDT-24V-HF
    Part No.:
    CPDT-24V-HF
    Package:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCPDT-24V-HF.pdf
    Description:
    TVS DIODE 24VWM 47VC SOT23-3
    Package/Case:
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
    Product Status:
    Active
    Bidirectional Channels:
    2
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    24V
    Voltage - Breakdown (Min):
    25V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    47V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    1A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    47W