    Broadcom Limited HCPL-3150#300
    Part No.:
    HCPL-3150#300
    Category:
    Isolators - Gate Drivers
    Package:
    8-SMD, Gull Wing
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDHCPL-3150#300.pdf
    Description:
    OPTOISO 3.75KV 1CH GT DVR 8DIP
    Package/Case:
    8-SMD, Gull Wing
    Packaging:
    Tube
    Product Status:
    Active
    Technology:
    Optical Coupling
    Voltage - Isolation:
    3750Vrms
    Common Mode Transient Immunity (Min):
    15kV/µs
    Propagation Delay tpLH / tpHL (Max):
    500ns, 500ns
    Pulse Width Distortion (Max):
    300ns
    Rise / Fall Time (Typ):
    100ns, 100ns
    Current - Output High, Low:
    500mA, 500mA
    Current - Peak Output:
    600mA
    Voltage - Forward (Vf) (Typ):
    1.5V
    Current - DC Forward (If) (Max):
    25 mA
    Voltage - Output Supply:
    15V ~ 30V
    Grade:
    Qualification:
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 100°C
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Supplier Device Package:
    8-DIP Gull Wing
    Approval Agency:
    CSA, UR
    Datasheet:
    1. How to order HCPL-3150#300 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the HCPL-3150#300 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of HCPL-3150#300?
    7.How to contact us to get technical supports, such as HCPL-3150#300 pin diagram, HCPL-3150#300 datasheet?