    Bourns Inc. PDV30-21M-104B
    Part No.:
    PDV30-21M-104B
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Category:
    Slide Potentiometers
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDPDV30-21M-104B.pdf
    Description:
    SLIDE POT 100KOHM 0.1W SIDE 30MM
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Series:
    PDV
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Obsolete
    Resistance:
    100 kOhms
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Tolerance:
    ±20%
    Adjustment Type:
    Side
    Fader Type:
    Standard
    Travel Range:
    30mm
    Size / Dimension:
    Rectangular - 1.969" L x 0.512" W x 0.154" H (50.00mm x 13.00mm x 3.90mm)