    Bourns Inc. CD143A-SR3.3
    Part No.:
    CD143A-SR3.3
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    TO-253-4, TO-253AA
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDCD143A-SR3.3.pdf
    Description:
    TVS DIODE 3.3VWM 7VC SOT143
    Manufacturer:
    Bourns Inc.
    Package/Case:
    TO-253-4, TO-253AA
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Product Status:
    Active
    Type:
    Steering (Rail to Rail)
    Unidirectional Channels:
    2
    Bidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    3.3V
    Voltage - Breakdown (Min):
    4.5V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    7V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    12A (8/20µs)
    Power - Peak Pulse:
    200W
    Power Line Protection:
    Yes
    Applications:
    Ethernet
    Capacitance @ Frequency:
    4.5pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C (TJ)