    APEM Inc. Q12-7P1CXXB12E
    Part No.:
    Q12-7P1CXXB12E
    Manufacturer:
    APEM Inc.
    Category:
    Panel Indicators, Pilot Lights
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDQ12-7P1CXXB12E.pdf
    Description:
    LED INDICATOR 12.7MM PROMINENT B
    Manufacturer:
    APEM Inc.
    Series:
    Q12-7
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    LED
    Lamp Color:
    Blue
    Lens Color:
    Blue
    Lens Transparency:
    Diffused
    Ratings:
    DC
    Voltage:
    12V
    Current:
    20mA
    Panel Cutout Shape:
    Round
    Panel Cutout Dimensions:
    0.50" (12.70mm)
    Lens Size:
    8.00mm Dia