    Ampleon USA Inc. BLF7G24LS-100
    Part No.:
    BLF7G24LS-100
    Package:
    SOT-502B
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDBLF7G24LS-100.pdf
    Description:
    RF MOSFET LDMOS 28V SOT502B
    Package/Case:
    SOT-502B
    Packaging:
    Tray
    Product Status:
    Obsolete
    Frequency:
    2.3GHz ~ 2.4GHz
    Gain:
    18dB
    Voltage - Test:
    28 V
    Current Rating (Amps):
    5µA
    Noise Figure:
    Current - Test:
    900 mA
    Power - Output:
    100W
    Voltage - Rated:
    65 V
    Datasheet:
    1. How to order BLF7G24LS-100 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the BLF7G24LS-100 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of BLF7G24LS-100?
    Image BLF7G24LS-100,112 BLF7G24LS-140,118 BLF7G24LS-140,112 BLF7G24LS-100,118 BLF7G24LS-160P,112
    Series - - - - -
    Package/Case SOT-502B SOT-502B SOT-502B SOT-502B SOT-502B
    Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
    Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
    Technology LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS LDMOS
    Configuration - - - - -
    Frequency 2.3GHz ~ 2.4GHz 2.3GHz ~ 2.4GHz 2.3GHz ~ 2.4GHz 2.3GHz ~ 2.4GHz 2.3GHz ~ 2.4GHz
    Gain 18dB 18dB 18dB 18dB 18dB
    Voltage - Test 28 V 28 V 28 V 28 V 28 V
    Current Rating (Amps) 5µA 5µA 5µA 5µA 5µA
    Noise Figure - - - - -
    Current - Test 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA 900 mA
    Power - Output 100W 100W 100W 100W 100W
    Voltage - Rated 65 V 65 V 65 V 65 V 65 V