    Amphenol Custom Cable Q-6804G0005002M
    Part No.:
    Q-6804G0005002M
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDQ-6804G0005002M.pdf
    Description:
    COAX CBL RP-SMA TO TNC
    Style:
    RP-SMA to TNC
    2nd Connector:
    TNC Jack
    Length:
    78.7" (2.0m) 6.6'
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    3 GHz