    Amphenol Custom Cable Q-6801Q00050.5M
    Part No.:
    Q-6801Q00050.5M
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDQ-6801Q00050.5M.pdf
    Description:
    COAX CBL RP-SMA TO MMCX
    Style:
    RP-SMA to MMCX
    2nd Connector:
    MMCX Plug
    2nd Contact Gender:
    Male
    Length:
    19.69" (500.00mm)
    Cable Impedance:
    50 Ohms
    Connector Impedance:
    50 Ohms
    Overall Impedance:
    50 Ohms
    Frequency - Max:
    3 GHz