    Alberko Heatsinkonline ALB-821AS-13
    Part No.:
    ALB-821AS-13
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDALB-821AS-13.pdf
    Description:
    0.827'' (21mm) Wide Heatsink
    Length:
    13.000" (330.20mm)
    Width:
    0.827" (21.00mm)
    Diameter:
    Fin Height:
    0.295" (7.50mm)
    Thermal Resistance @ Natural:
    9.62°C/W