    Alberko Heatsinkonline ALB-821AS-10
    Part No.:
    ALB-821AS-10
    Manufacturer:
    Alberko Heatsinkonline
    Category:
    Heat Sinks
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDALB-821AS-10.pdf
    Description:
    0.827'' (21mm) Wide Heatsink
    Manufacturer:
    Alberko Heatsinkonline
    Series:
    ALB-821AS
    Packaging:
    Retail Package
    Product Status:
    Active
    Type:
    Top Mount
    Package Cooled:
    Attachment Method:
    Thermal Tape, Adhesive (Not Included)
    Shape:
    Rectangular, Fins
    Length:
    10.000" (254.00mm)
    Width:
    0.827" (21.00mm)
    Diameter:
    Fin Height:
    0.295" (7.50mm)
    Power Dissipation @ Temperature Rise:
    Thermal Resistance @ Forced Air Flow:
    Thermal Resistance @ Natural:
    9.62°C/W