    Acopian Power Supplies DB15-30-230
    Part No.:
    DB15-30-230
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Category:
    AC DC Converters
    Package:
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDDB15-30-230.pdf
    Description:
    AC/DC CONVERTER
    Manufacturer:
    Acopian Power Supplies
    Series:
    Packaging:
    Bulk
    Product Status:
    Active
    Type:
    Enclosed
    Number of Outputs:
    2
    Voltage - Input:
    210 ~ 250 VAC
    Voltage - Output 1:
    15V
    Voltage - Output 2:
    -15V
    Voltage - Output 3:
    Voltage - Output 4:
    Voltage - Output 5:
    Voltage - Output 6:
    Current - Output 1:
    300 mA
    Current - Output 2:
    300 mA
    Current - Output 3:
    Current - Output 4:
    Current - Output 5:
    Current - Output 6:
    Power (Watts):
    Applications:
    ITE (Commercial)
    Voltage - Isolation:
    Operating Temperature:
    -20°C ~ 71°C
    Features:
    Adjustable Output
    Mounting Type:
    Chassis Mount
    Size / Dimension:
    3.53" L x 2.53" W x 1.65" H (89.7mm x 64.3mm x 41.9mm)
    Datasheet:
    1. How to order DB15-30-230 on ICMILES ELECTRONICS LIMITED?
    3. Are the DB15-30-230 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DB15-30-230?
    Image DB15-10 DB15-15 DB15-20 DB15-20-230 DB15-30
    Part Number DB15-10 DB15-15 DB15-20 DB15-20-230 DB15-30
    Series - - - - -
    Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
    Product Status Active Active Active Active Active
    Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
    Number of Outputs 2 2 2 2 2
    Voltage - Input 210 ~ 250 VAC 210 ~ 250 VAC 210 ~ 250 VAC 210 ~ 250 VAC 210 ~ 250 VAC
    Voltage - Output 1 15V 15V 15V 15V 15V
    Voltage - Output 2 -15V -15V -15V -15V -15V
    Voltage - Output 3 - - - - -
    Voltage - Output 4 - - - - -
    Voltage - Output 5 - - - - -
    Voltage - Output 6 - - - - -
    Current - Output 1 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
    Current - Output 2 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
    Current - Output 3 - - - - -
    Current - Output 4 - - - - -
    Current - Output 5 - - - - -
    Current - Output 6 - - - - -
    Power (Watts) - - - - -
    Voltage - Isolation - - - - -
    Operating Temperature -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C -20°C ~ 71°C
    Mounting Type Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
    Size / Dimension 3.53" L x 2.53" W x 1.65" H (89.7mm x 64.3mm x 41.9mm) 3.53" L x 2.53" W x 1.65" H (89.7mm x 64.3mm x 41.9mm) 3.53" L x 2.53" W x 1.65" H (89.7mm x 64.3mm x 41.9mm) 3.53" L x 2.53" W x 1.65" H (89.7mm x 64.3mm x 41.9mm) 3.53" L x 2.53" W x 1.65" H (89.7mm x 64.3mm x 41.9mm)