ABM3-48.000MHZ-D2Y-T.pdf
ABM3-48.000MHZ-D2Y-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ABM3 | ABM3 | ABM3 | ABM3 | ABM3 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 48 MHz | 48 MHz | 48 MHz | 48 MHz | 48 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| Load Capacitance | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms | 25 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) | 0.051" (1.30mm) |