ABM13W-38.4000MHZ-7-J1Z-T5.pdf
ABM13W-38.4000MHZ-7-J1Z-T5.pdf
| Image | |||||
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ABM13W | ABM13W | ABM13W | ABM13W | ABM13W |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 38.4 MHz | 38.4 MHz | 38.4 MHz | 38.4 MHz | 38.4 MHz |
| Frequency Stability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| Load Capacitance | 7pF | 7pF | 7pF | 7pF | 7pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) | 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) | 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) | 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) | 0.047" L x 0.039" W (1.20mm x 1.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.013" (0.33mm) | 0.013" (0.33mm) | 0.013" (0.33mm) | 0.013" (0.33mm) | 0.013" (0.33mm) |