ABM12W-24.0000MHZ-6-B1U-T3.pdf
ABM12W-24.0000MHZ-6-B1U-T3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ABM12W | ABM12W | ABM12W | ABM12W | ABM12W |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz | 24 MHz |
| Frequency Stability | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| Load Capacitance | 6pF | 6pF | 6pF | 6pF | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) | 0.016" (0.40mm) |