ABM12-44.000MHZ-B2X-T3.pdf
ABM12-44.000MHZ-B2X-T3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ABM12 | ABM12 | ABM12 | ABM12 | ABM12 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 44 MHz | 44 MHz | 44 MHz | 44 MHz | 44 MHz |
| Frequency Stability | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| Load Capacitance | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms | 100 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) | 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.018" (0.45mm) | 0.018" (0.45mm) | 0.018" (0.45mm) | 0.018" (0.45mm) | 0.018" (0.45mm) |