ABM11-48.000MHZ-D7X-T.pdf
ABM11-48.000MHZ-D7X-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ABM11 | ABM11 | ABM11 | ABM11 | ABM11 |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 48 MHz | 48 MHz | 48 MHz | 48 MHz | 48 MHz |
| Frequency Stability | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| Frequency Tolerance | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm |
| Load Capacitance | 10pF | 10pF | 10pF | 10pF | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.023" (0.59mm) | 0.023" (0.59mm) | 0.023" (0.59mm) | 0.023" (0.59mm) | 0.023" (0.59mm) |