ABM10W-26.0000MHZ-8-B1U-T3.pdf
ABM10W-26.0000MHZ-8-B1U-T3.pdf
| Frequency | 26 MHz | 26 MHz | 26 MHz | 26 MHz | 26 MHz |
| Frequency Stability | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| Frequency Tolerance | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| Load Capacitance | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms | 50 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) |