ABM10W-25.0000MHZ-8-R60-D7G-T3.pdf
| Frequency | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz |
| Frequency Stability | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm |
| Frequency Tolerance | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm | ±15ppm |
| Load Capacitance | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF | 8pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms | 60 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Size / Dimension | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) | 0.024" (0.60mm) |