ABLS-25.000MHZ-D2YF-T.pdf
ABLS-25.000MHZ-D2YF-T.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ABLS | ABLS | ABLS | ABLS | ABLS |
| Frequency | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz | 25 MHz |
| Frequency Stability | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm | ±30ppm |
| Frequency Tolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| Load Capacitance | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms | 40 Ohms |
| Operating Mode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Supplier Device Package | - | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) | 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.165" (4.20mm) | 0.165" (4.20mm) | 0.165" (4.20mm) | 0.165" (4.20mm) | 0.165" (4.20mm) |