    ABLIC Inc. S-1167B32-I6T2G
    Part No.:
    S-1167B32-I6T2G
    6-SMD, Flat Leads
    Datasheet:
    ICMILES ELECTRONICS LIMITEDS-1167B32-I6T2G.pdf
    Description:
    IC REG LINEAR 3.2V 150MA SNT6A
    Series:
    S-1167
    Voltage - Input (Max):
    6.5V
    Voltage - Output (Min/Fixed):
    3.2V
    Voltage - Output (Max):
    Voltage Dropout (Max):
    0.23V @ 100mA
    Current - Output:
    150mA
    Current - Quiescent (Iq):
    900 nA
    Current - Supply (Max):
    16 µA
    PSRR:
    65dB (1kHz)
    Control Features:
    Enable
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C (TA)